מדריך התקנת וורדפרס

אז איך מתקינים וורדפרס? – מדריך מקיף

במדריך זה נסביר את מתקינים מערכת וורדפרס על שרת  כולל כל מה שצריך לדעת. בקצרה:
 1. קונים דומיין.
 2. קונים אחסון.
 3. מחברים בינהם.
 4. תחת לוח הבקרה של האחסון (C-Panel או DA) מחפשים אייקון של וורדפרס ומקליקים להתקנה מהירה.
 5. בוחרים מספר הגדרות ראשוניות על האתר שלנו
 6. זהו יש לנו וורדפרס מותקן
ועכשיו יותר מעמיק:

קונים דומיין

לכל אתר יש את השם שלו – הדומיין, לדוגמה באתר שאנו נמצאים בו כרגע הדומיין הוא –  elementor-guide.co.il. אפשר לרכוש דומיין בכל מיני חברות, המחיר בדרך כלל נע בין 50 ש"ח לשנה לבין 100 ש"ח. תלוי איזה חברה. אין כלכך הבדל בין החברות כך שאין צורך לקנות ביותר מ 50 ש"ח. כמובן שיש מגוון סיומות דומיין (co.il, com, net, org.il) במאמר זה אנו מתייחסים למוכרות והנפוצות.

קונים אחסון

אכסון בשונה מדומיין, מאוד משנה מאיזה חברה לקנות, המחירים ישתנו לפי מיקום השרת (בארץ או בחול) שלרוב בארץ יהיה יותר יקר אך גם האתר יהיה יותר מהיר- כי השרת יותר קרוב. חשוב לברר שיש לחברת אכסון שירות נוח, אפשרויות אבטחה מתקדמות, פאנל ניהול נוח ומוכר (C-panel מומלץ אך יש גם אחרים וטובים) ועוד…

מחברים בין הדומיין לשרת שלנו

אחרי שיש לנו שרת ודומיין צריך לחבר בינהם. התהליך שצריך לעשות הוא הפניה של הדומיין לכתובת השרת. יש מספר דרכים לעשות זאת, אנו נתמקד בדרך הראשית שהיא הפניית DNS מסוג NS. DNS – Domain Name System NS – Name server

איך מפנים NS?

מבקשים מחברת האחסון שישלחו לכם את שני ה NSים של השרת שלכם. בדרך כלל זה נראה בחות או יותר כך: ns1.name.com ns2.name.com לאחר שיש לנו את שמות NS, נלך לפאנל הניהול של הדומיין שלנו (איפה שקנינו את הדומיין) ומזינים שם את ה NS שלנו במקום ה NS הקיימים. במידה ואין לכם פאנל ניהול לדומיין או שאתם לא בטוחים איפה זה או מה עושים, מומלץ לפנות לחברה שממנה קניתם את הדומיין והם יעזרו לכם ויפנו את הדומיין לפי ה NS שתתנו להם. בדרך כלל לוקח כ-24 שעות להפנייה של הדומיין להסתיים במלואה.

מתקינים וורדפרס בשרת

  בפסקה זאת אנו מתייחסים לשרתים שיש להם לוח בקרה מסוג C-Panel עם softaculous אחרי שיש לנו אכסון, דומיין וכבר חיברנו בינהם – הגיע הזמן להתקין את מערכת הוורדפרס. כאשר נכנסים ללוח הבקרה של השרת נלחץ על האייקון של וורדפרס, ונתקדם בתהליך ההתקנה, יהיו מספר הגדרות שנצטרך לבחור , לדוגמה: כתובת האתר, שם משתמש, סיסמה… לאחר סיום ההתקנה מערכת הוורדפרס תיהיה מוכנה =) התקנת וורדפרס  

יוני פריימן

מפתח ובונה אתרים למעלה מארבע שנים. נהנה מכתיבת קוד ומפיצוח פיתוחים מורכבים. נרגש תמיד ללמוד ולחקור עוד על עולם הוורדפרס ועולם הווב בכללותו.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. עודד

  חייבים קודם דומיין ואחסון אחר כך התקנת וורדפרס או שכעיקרון אפשר להתקין וורדפרס, אח"כ להכין ולעצב את האתר, ורק אח"כ לקנות דומיין ואחסון ?

  1. יוני פריימן

   כדאי שיהיה קודם דומיין ואכסון.
   למרות שאפשר גם בלי ע"י בנייה מקומית על המחשב אך זה דורש התקנת "שרת" על המחשב עם תוכנת xampp או תוכנה דומה, בדרך כלל זה פחות מתאים למתחילים.

   1. אהרן

    אתה תוכל להפנות אותי בבקשה לאתר שמסביתר את התהליך עם תוכנת ה XAMPP אני ממש אשמח
    תודה והמשך יום נעים

כתיבת תגובה